Лучшие предложения

  Какой тепловой насос выбрать для дома?

  Лучшие предложения

   В каких случаях тепловой насос воздух-вода выгоден?

   Лучшие предложения

    Кондиционер или воздушный тепловой насос?

    Лучшие предложения

     Знай свой насос

     Различные аксессуары, которые сделают вашу жизнь более комфортной, а тепловой насос более эффективным.

     Лучшие предложения

     Сравните и выберите наиболее подходящее Вам решение!
     Популярное
     • Популярное
     • Kliimatehnika советует

     Тепловые насосы и немного информации

     Soojuspumpadest – Enne oma kodu ehitamist peavad omanikud läbi mõtlema mitmeid asju. Üks olulisemaid küsimusi, millega nad tegelema peavad, on ruumi kütmise süsteemi ja sooja veevarustuse saamise meetodi valik. Kuna elekter kallineb pidevalt, peavad omanikud kaaluma ning uurima võimalikke alternatiivseid allikaid. Näiteks soojuspumbad. Hoolimata asjaolust, et seade ei ole enam uus, on selle toimimine harjumatu, ebatavaline, arusaamatu. Seetõttu tuleb mõista, mis on soojuspumbad, hinnata puuduste tõsiseltvõetavust ja nende vaieldamatuid eeliseid,.

     Soojuspump on aurude kokkusurumise seade, mis kogub soojust külmadest allikatest. Selleks, et mõista nimetatud seadme tööpõhimõtet tuleb tuletada meelde külmiku toimimispõhimõtet, mida võib samuti nimetada väikeseks soojuspumbaks. Toatemperatuuriga esemed paigutatakse seadmesse, seejärel pumbatakse soojus kambrist välja ning see koguneb välisesse radiaatorisse, mis annab selle tagasi ruumi. Sel põhjusel tuleb külmiku tavapäraseks toimimiseks jätta seina ja seadme vahele vaba ruumi.

     Taolist printsiipi, mida nimetatakse Karno tsükliks, kasutatakse ka kodumajapidamises kasutuses olevates kliimaseadmetes. Ka soojuspumpasid iseloomustab soojusenergia ammutamine keskkonnast: õhust, pinnast, põhjaveest või veehoidlast. Soojusülekanne toimub kondenseerumise, külmutusagensi aurustumise tagajärjel. Soojuspumpades, nagu ka külmkappides, täidab seda toimingut sagedasti freoon.

     Igal soojuspumbal on aurusti, kondensaator ja rõhutõstekompressor. Kõik seadmed on torujuhtmega ühendatud ühte suletud ahelasse. Nende toruse kaudu ringleb freoon – süsivesinik, mille keesmitemperatuur on väga madal. Ahela külmas osas on see vedelas olekus, soojas muutub gaasiks.

     Soojuspumpade esimene ja vaieldamatu eelis on märkimisväärne energiasääst. Jah, erinevalt päikeseenergiakollektoritest on neil seda vaja, kuid palju väiksemates kogustes. Näiteks võtab elektriboiler (või küttekeha) energiat nii palju, kui annab välja soojust. Soojuspump tarbib seevastu minimaalselt elektrit ja toodab kolm kuni seitse korda rohkem soojust. Seade võib kulutada 5 kW / h ning eraldab seejuures vähemalt 17 kW / h soojust. Kõrge kasutegur on soojuspumpade kõige atraktiivsem kvaliteet.

     Soojuspumpade eelised:

     1. Arvestatav energiasääst. Kõikide kütuseliikide hinnad kasvavad halastamatult ja soojuspump võimaldab teil saada väiksema energiakulu juures rohkem soojust.
     2. Paigaldamise võimalus mis tahes aukohta, kuna soojusallikaks võib olla õhk, vesi või pinnas. Eriti oluline on antud seade gaasitrassist kaugel asuvatele piirkondadele.
     3. Paigaldamise resersiivsus. Soojuspumbad on universaalsed. Talvel tagavad nad soojust, kuumal suvel tagavad ruumis jahedust. Ent mitte kõik mudelid pole antud funktsiooniga varustatud.
     4. Vastupidavus. Korralikult hooldatud seadmed võivad katkematult vastu pidada 25-50 aastat. Kompressori asendamine võib olla vajalik iga 10-15 (maksimaalselt 20) aasta tagant.
     5. Võimalus kasutada mis tahes tingimustes.
     6. Kokkuhoid tehnilise hoolduse pealt. Seade ei nõua tehnilise hoolduse osas suuri kulutusi.
     7. Katkematu töö temperatuuril -15 ° kuni -25 °
     8. Soojuspumba täielik automatiseeritus.
     9. Keskkonnale ohutu.
     10. Tasuta soojusallikas.

      

     Sellist seadet on kõige optimaalsem kasutada süsteemides, kus on madalatemperatuuriline soojuskandja, näiteks “soe põrand”.

     Kui otsus on antud valiku kasuks tehtud, on järgmine samm tutvumine soojuspumpade tüüpidega. Neid on mitu. Õhu (aerotermilised) soojuspumbad võtavad soojust õhust, maasoojuspumbad kasutavad maa soojusenergiat ja hüdrotermilised soojuspumbad pinna/põhjavett.

     Kui soojuspumbad tunduvad koduomanikele paljulubavad süsteemid, siis tuleks iga mudelit hinnata mitme kriteeriumi järgi. Need on:

     • köetava maja mõõtmed;
     • piirkonna kliimatingimused;
     • mitmete saadaolevate allikate kättesaadavus;
     • soov ja võime kulutada teatud summa seadmetele.

     Kuna seadmed on kallid ja neid ei saa nimetada elementaarseteks, on soojuspumba ostmine vastutustundlik tegu. Ideaalse seadme valimiseks peate:

     • tegema kõigepealt kõik arvutused, looma projekti, ent kogu töö numbritega ja ka projekteerimine tuleks usaldada professionaalidele;
     • kogu teenus – paigaldustööd ja hooldus – tuleb tellida ühest ettevõttest, kes vastutab süsteemi toimimise eest;
     • kontrollige kõiki dokumente: nii seadmeid ennast kui ka ettevõtteid, mis tegelevad paigaldamisega;
     • eelista mudeli valimisel kvaliteetseid tooteid.

     Soojuspumbad on seadmed, mida saab ja tuleks pidada traditsiooniliste süsteemide vääriliseks alternatiiviks. Nende paigaldamiste arv kasvab igal aastal paljudes maailma riikides. Tulevik kuulub otseloomulikult neile seadmetele, sest Maa ressursid pole lõpmatud.