Radiaatorid ja nende kirjeldus

Küttesüsteem on maja suur “süda”, keeruline insenerikonstruktsioon, mis nõuab pädevaid inseneriarvutusi. See loob majas mikrokliima, vastutab esteetika ja energiasäästu eest. Kõiki kütteradiaatoreid ei saa paigaldada keskküttega korterelamute eluruumidesse, seega peaksite nende valikul vastutustundlikult suhtuma.

Millised radiaatorid on olemas: tüübid ja nende eelised

Malmradiaatorid

Malmradiaatorid – neid kasutatakse juba väga ammu ja nende kasutamist esineb ka tänapäeval.

Neid radiaatoreid iseloomustavad paksud seinad, need peavad vastu veesurvele ja taluvad kuni 30 atmosfääri rõhku. Malmist radiaatoreid saab kasutada nii autonoomses küttesüsteemis kui ka tsentraalsetes kommunikatsioonides. Malm ei söövita. Teiseks eeliseks on nende võime säilitada pikka aega soojust isegi pärast küttesüsteemi väljalülitamist.

Antud radiaatorite peamine puudus on nende suur kaal, mille tõttu võivad tekkida rakused paigaldusprotsessis – tõenäoliselt ei tule üks inimene selle ülesandega toime. Lisaks iseloomustab malmi madal soojusjuhtivus, seetõttu saavutatakse soovitud efekt stabiilsel temperatuuril + 70 ° C. Seega on eramaja või autonoomse kütte jaoks see valik üsna kallis, kuid sobib ideaalselt korteri keskküttesüsteemi jaoks.

 

Terasest radiaatorid

Eramute ja büroohoonete kütmiseks kasutatakse reeglina terasest kütteradiaatoreid. Nende kütteseadmete konstruktsioonid võivad olla järgmised: torukujulised, täisnurksed või paneelide komplektid, mis koosnevad eraldi sektsioonidest. Kui on küsimus, millist tüüpi kütteradiaatoreid kodus autonoomse küttesüsteemi jaoks valida, siis on terasradiaatorid üsna populaarsed nende demokraatlike kulude, ilusa välimuse, hea soojusülekande, korrosioonikindluse ja väikese inertsuse tõttu.

Alumiiniumradiaatorid

Alumiinium tüüpi radiaatorid eristuvad suurepärase väljanägemise poolest, sellegipoolest pole seda tüüpi kütteseade kaugeltki parim variant keskküttesüsteemiga korterile. Samas on seda tüüpi radiaatorid väga populaarsed autonoomse küttesüsteemiga eluruumides. Lisaks stiilsele välimusele eristab neid töökindlus ja pikk kasutusiga – kuni 25 aastat.

Antud tüüpi kütteradiaatorid on valmistatud alumiiniumist ja sinna on lisatud ränisulameid, mille tõttu on tooted eriti vastupidavad.

Alumiiniumradiaatoreid iseloomustab lihtne disain: radiaatori iga sektsioon koosneb kahest suure läbimõõduga horisontaalsest ja väiksema läbimõõduga vertikaalsest kanalist. Vertikaalne kanal on varustatud mitme ribiga, mis “võtavad” energiat kuumast veest, et seejärel “transportida” seda õhku.

Bimetallradiaatorid

Kütteradiaatorite hulgas eristatakse bimetalltüüpe, mida eristab hinna ja kvaliteedi optimaalne suhe. Need on ülerõhu suhtes vastupidavad ega ole jahutusvedelikule nõudlikud.

Bimetallradiaatorid koosnevad kahest materjalist. Välimine osa on valmistatud alumiiniumist ja sisemine kiht on valmistatud kvaliteetsest vase ja terase sulamist. See materjalide kombinatsioon on mõeldud kahe probleemi lahendamiseks: soojusülekande parandamine ja korrosioonikindluse suurendamine. Mis tahes värvikujunduses sisalduva emailkatte tõttu on toodetel atraktiivne välimus.

Kütteradiaatorite tüübid, sõltuvalt konstruktsioonist

Sõltuvalt konstruktsioonifunktsioonidest eristatakse mitut tüüpi radiaatoreid:

 • Sektsioonkütteradiaatorid – koosnevad mitmest osast, mis tähendab, et teil on võimalus kokku panna vajaliku suuruse ja võimsusega radiaator. Ka sektsioonide mõõtmed ja kuju on erinevad.
 • Torukujulised radiaatorid on üheosaline metallkonstruktsioon, mis koosneb ülemisest ja alumisest horisontaalsest kollektorist ning sellele keevitatud vertikaalsetest torudest. Need toru tüüpi radiaatorid on mõeldud kaugkütteks.
 • Paneelradiaatorid valmistatakse nii terasest kui ka betoonist. Betoonradiaatorid on seintesse sisse ehitatud ja edastavad soojust ainult kiirguse kaudu.
 • Plaatradiaatoreid iseloomustab konvektiivne soojusülekanne. Seda tüüpi kütteradiaatorid koosnevad südamikust ja selle külge kinnitatud ribadest, mis on valmistatud õhukestest metallplaatidest.

Kütteradiaatorite nurgatüübid võivad olla mis tahes kujundusega, ent neid paigaldatakse ainult ruumide nurkadesse.

Vertikaalsed radiaatorid

Fotol kujutatud kütteradiaatorite vertikaalne vaade on ette nähtud ruumidesse, kuhu radiaatori paigaldamine on võimatu. See on omakorda tingitud sisekujunduse iseärasustest, samuti eluruumi mõõtmetest ja mittestandardsest kujust.

Sisustuselemendina saab kasutada vertikaalset kütteseadet. Peamine erinevus seda tüüpi radiaatorite vahel on vertikaalne paigutus seinale. Selline seade on panoraamakendega eluruumide jaoks lihtsalt asendamatu.Konstruktsiooni tüübi järgi eristatakse radiaatoreid paneel, torukujuline, sektsiooniline; valmistusmaterjali järgi – malm, teras ja alumiinium; küttesüsteemiga ühendamise meetodil – külg, põhi ja diagonaal.

Põrandaradiaatorid

Põrandal asuvad radiaatorid on standardsete seinale paigaldatud soojusvahetitega identsed seadmed. Nende ainus erinevus seisneb sellest, et need paigaldatakse horisontaalsele pinnale. See on seade, milles ringleb jahutusvedelik, ümbritsetud alumiinium- või terasplaatidega, väljastpoolt suletud metallkasti või kaitsekestaga.

Kütteradiaatorite põrandavaade on varustatud õhu eemaldamise ventiiliga, mis on ühendatud igasuguse läbimõõduga torudega. Ainus erinevus põranda radiaatorite ja seinale paigaldatavate võimaluste vahel on see, et esimene võimalus kinnitatakse põrandale või seisab see põrandal autonoomselt.

Korteri kütteradiaatorite tüüpide valimise kriteeriumid

 • Töörõhk.

Selle näitaja leiate tootepassist, millele peaksite kindlasti tähelepanu pöörama. See ei tohiks ületada rõhku küttesüsteemis (igal juhul mitte rohkem kui 1,5 korda).

 • Vastupidavus veesurvele.

See määrab toote eluea ja igat tüüpi kütteradiaatorite efektiivsuse. Tsentraliseeritud küttega korteris on võimatu kaitsta veesurve eest. Seetõttu on vaja valida kütteseadmed, millel on kõrge vastav näitaja.

 • Sektsioonide arv.

Mõnda kütteseadet saab kasutamise ajal komplekteerida. Ja kui teil pole võimalust radiaatori vajalikku suurust kohe kindlaks määrata või kui te pole kindel konkreetse mudeli efektiivsuses, peaksite eelistama antud tüüpi küttekehasid.

 • Radiaatori võimsus.

See tegur on kahtlemata peamine. Mitte kõik kütteseadmete tüübid ei suuda säilitada majades optimaalset mikrokliimat, kui temperatuur langeb talvel -25 ° C-ni. Siis peaksite pöörama tähelepanu jahutusvedeliku maksimaalsele temperatuurile.

 • Soojuskandja koostis.

Kütteseadme valimisel peaksite arvestama antud teguriga ja valima paksude seintega radiaatori.

 1. Toodete kujundus ja vormistus.

Kui valite kaasaegse viimistlusega korteri radiaatorit, siis tõenäoliselt ei soovi te paigaldada vanamoodsat ning mahukat konstruktsiooni.

 1. Toote kasutusiga.

See kriteerium on tingitud kommunaalteenuse töötingimustest ja tehnilistest omadustest. Korteri radiaatorite vahetamine pole odavaim meede, nii et seadme valimisel eelistage kütteradiaatoreid, mis kestavad vähemalt 20-25 aastat.

 • Paigaldamise lihtsus.

See on oluline, kui plaanite paigaldada radiaatoreid ise. Raske malmist konstruktsioon ei sobi selleks otstarbeks, samal ajal kui kerged paneelradiaatoreid saab paigaldada igaüks.

 • Tootja.

Reeglina loeb tootmisettevõtte kuulsus ja laitmatu maine. Kaasaegne turg pakub arvukate Euroopa tootjate tooteid. Tarbijad eelistavad sageli Saksamaa, Itaalia ettevõtteid, samuti Hispaania, Austria ja Poola kaubamärke.