Akupaak küttele – Akupaak soojuspumbale

Akupaaki paigaldatud ning kütmiseks mõeldud aku võimaldab tänapäevastes süsteemides säästa kütust jahutusvedeliku soojendamiseks. Seda kasutatakse erinevat tüüpi soojuspumpades.

Kütmiseks mõeldud akupaak (ehk soojusaku ja salvestusaku) on seade soojuse kogumiseks ja säilitamiseks. Väliselt väljendab selline paak termost, mille seinad on isoleeritud spetsiaalsete isoleermaterjalidega (kuumuskindel vahtkumm), mis saab suurepäraselt hakkama sellele seatud ülesannetega.

Akupaagid tüübid

Soojussalvestiga küttesüsteemides saab kasutada erinevat tüüpi akupaake:

  • õõnes, sisemiste soojusvahetiteta;
  • ühe või mitme spiraaltoruga paagid töötavad tõhusamalt;
  • sisseehitatud boileriga paagid on mõeldud kütte- ja soojaveevarustuse vajaduste lahendamiseks.

Õõnes konstruktsioon

See on kõige lihtsam ja odavam paakide tüüp, mis ühendatakse kommunikatsiooni kaudu ühe või mitme soojusallikaga. Tarbimiskohtadega ühendamiseks kasutatakse harutoru. Nimetatud mudelitesse on võimalik paigaldada täiendav elektrikeris. Need paagid eristuvad ohutu toimimise poolest ning need välistavad jahutusvedeliku ülekuumenemise.

Spiraaltoruga paagid

Ühe või mitme spiraaltoruga ning kütmiseks mõeldud mahutil on laiem kasutusala. Ülemine spiraaltoru võimaldab soojusenergia võtmist reservpaagist ning alumine pool vastutab paagi soojendamise eest. Tänu sisseehitatud soojusvahetitele on võimalik tagada ööpäevaringne soojaaveevarustus kodus, ühendada paak päikesepaneelidega, kasutada ratsionaalselt soojusenergiat muuks otstarbeks, näiteks soojendada maja esiseid teid.

Sisemise boileriga seade

Küttesüsteemi jaoks mõeldud sisseehitatud boileriga hüdrauliline aku võimaldab teil akumuleerida küttesüsteemi soojuskandjat ja varustada maja sooja veega. Sisemine anum on valmistatud legeeritud roostevabast terasest. Sellel on  magneesiumanood, mis vähendab vee karedust ja kaitseb katlakivi tekke eest.

Sisseehitatud katlaga soojusakumulaatori ühendusskeem võimaldab seda kasutada suletud ja avatud küttesüsteemides. See ühendub mis tahes soojusenergia allikatega, kaitseb kütteseadmeid ülekuumenemise eest ja võimaldab teil kontrollida jahutusvedeliku temperatuuri.

Kütmiseks mõeldud mahuti on võimeline genereerima vastuvõetud soojusenergiat, mis tagastatakse seejärel vee soojendamiseks või ruumi uuesti soojendamiseks. Sisemises õõnes on spetsiaalsed mahutid-reservuaarid, mille mõõtmed sõltuvad toote konkreetsest mudelist.

Täiendav põhjus küttepaagi paigaldamiseks võib olla sooja vee olemasolu. Kui ruumis pole sooja vee vooluringi, saate paagi paigaldamisel paigaldada sooja veevarustussüsteemi.

Akupaagi paigaldamise eelised

  • Sellise seadme kasutamisel tõuseb soojuspumba kasutegur 88% -ni. Samal ajal vähendatakse kulusid 30%.
  • Võimalus reguleerida iga ruumi temperatuuri tsooniliselt.
  • Soojuspumba ressurss suureneb (soojusvaheti tõrva ja hapete vähenenud tekke tõttu).
  • Väheneb soojuspumbale lähenemise sageduse indikaator.